Pro lidi s vášní pro hokej

Trip na chladný sever

Autor: Jiří Liebreich • 20.05.2016 • Kategorie: Euro Hockey Tour

S Pavlem Kubou a Šárkou Kulhánkovou. V tomhle složení jsme vyrazili ve středu 20. dubna 2016 dopoledne na dvojzápas české hokejové reprezentace ve Finsku. Nominace na tenhle pracovní výlet mě velmi potěšila. Vedle toho, že jsem poprvé reportoval o nároďáku přímo z místa dění, jsem se mohl podívat do oblasti Evropy, kterou jsem zatím nikdy blíže nepoznal.

Kromě toho miluju dopravní letadla a létání, takže jsem si cestu, prvně startující na terminálu 3, užil – absenci turbulencí navzdory :) Před cestou na chladný sever jsem navštívil dvakrát Anglii a Řecko, jednou Itálii a Egypt. Těšil jsem se proto, že alespoň trochu stihnu poznat nové končiny Evropy.

Pro eSports.cz jsem připravil rozhovor s Tomášem Voráčkem po prvním tréninku v Oulu, největším finském městě v severské části země a šestém celkově, kde se druhý den odehrál první duel Finsko vs. Česko. Tomáš byl hodně na větvi z toho, že jsou na srazu repre chystající se na MS v Rusku hned čtyři hráči Mladé Boleslavi. Kdo by to byl před sezonou řekl…

První zápas s Finskem se odehrál na domácím stadionu Kärpätu Oulu. Češi vyhráli 3:2, většině tiketů novinářů nejen eSports navzdory (mému ne, já sázím Donalda Trumpa coby následníka Baracka Obamy – bohužel :/ ). Trefil se dvakrát Lukáš Kašpar a poprvé v repre i Michal Kempný.

Po zápase jsme udělali ohlasy s hráči, že panovala dobrá uvolněná nálada málokoho překvapí. Následoval přelet z Oulu do Helsinek a přejezd do Kouvoly. Tady jsme připravili další materiály z přípravy hokejistů na sobotní odvetný souboj s Finy.

Ten byl unikátní v jedné věci, na mezinárodní scéně takřka nevídané a značně zarážející. Nešla časomíra. Diváci na stadionu, u televize, novináři a mimochodem ani hráči, trenéři a rozhodčí neznali čas zápasu v jeho průběhu. Kolik zbývá do konce přesilovky? Oslabení? Kolik do konce třetiny? Nikdo nic nevěděl. Vtipné tedy bylo pozorovat zoufalého brankáře Pavla Francouze, který těžce nechápal, kam se stěhuje jeho obrana, když on má čelit osamoceným soupeřům. Že třetina skončila, se dozvěděl po několika pro něj jistě nekonečných vteřinách.

Souboj se soupeřem, a také s časem, lépe zvládli domácí Finové, kteří napravili dřívější neúspěch a v klidu zaslouženě vyhráli 4:1. Jediný náš gól vstřelil Jirka Sekáč.

Následoval rychlý přejezd na letiště a pohodový noční let domů. Díky eSports za super akci :)

Jiří Liebreich


Email autora: liebreich.j@seznam.cz | Zobraz všechny články autora Jiří Liebreich

Napište váš názor