Pro lidi s vášní pro hokej

Z Českého domu k paní Charlottě a další bulvární témata

Autor: Karel Psohlavec • 10.05.2008 • Kategorie: MS 2008 Quebec

Ze středoevropského pohledu nepříliš atraktivní pátek využila naše novinářská skupinka nejen k návštěvě českého tréninku, ale také k bleskovému výletu do centra Quebeku. Cílem byl Český dům. Vybaveni mapami a informacemi z tiskového střediska jsme toto centrum českého hokejového národa našli bez větších problémů. A návštěva to byla mimořádně příjemná.

Hned ve dveřích nás přivítala dvojice zaměstnanců českého velvyslanectví v Ottawě a s nabídkou pravého českého piva a minerálky nás pozvala k prohlídce dvou menších místností v přízemí stylové budovy v samém centru historického Quebeku.

Milými průvodci nám byl obchodně-ekonomický rada velvyslanectví Stanislav Beneš a jeho nesmírně příjemná kolegyně z kulturního oddělení Petra Klobušiaková. Expozici Českého domu vyplnilo několik originálních dresů z různých světových akcí. Díky úzké spolupráci s Českým hokejovým svazem se zde můžete pokochat i zlatou medailí z mistrovství světa 2001 a replikou poháru pro vítěze ze stejného roku. Zaujaly i unikátní fotografie zachycující největší hvězdy českého i československého hokeje.

Naši hostitelé neváhali přidat i pár perliček. Třeba tu, že logo Budějovického Budvaru na reklamním banneru v rohu místnosti je jedním z mála na území celé Severní Ameriky. Jihočeský klenot se zde totiž musí prodávat pod názvem Czechvar. Mimochodem ono malé pivní pohoštění se uvařilo v Plzni. Dozvěděli jsme se, že kanadské velvyslanectví v Ottawě má 12 zaměstnanců (stejně jako všechna ostatní velvyslanectví na celém světě:). A také to, že jako diplomat můžete pracovat v jedné zemi jen čtyři roky. Náš průvodce tak měl za sebou už misi v Austrálii.

Při pohledu na zbytky kopců sněhu na parkovištích po dlouhé zimě se ani nemusíme ptát, kde mu bylo příjemněji. Bohužel v českých médiích hojně inzerovaná možnost ochutnání českých jídel už své pokračování neměla.

Celkově jsme úspěšné odpoledne zakončili dobrý jídlem. Poprvé! Pizza s lososem, lasagne, lahodný dezert a také solidní zeleninová polévka v rozumných cenových relacích. Navíc jen pár bloků od arény. Domácí kuchyně v kavárně U paní Charlotte z rukou samotné majitelky a jejích líbezných dcerušek byla skutečně neodolatelná.

Pod čarou

  Návštěvnost našeho blogu zatím není příliš valná, proto je nutné pro zajištění budoucí kapitalizace naší práce naše příspěvky mírně bulvarizovat. Zde přidáváme pár bleskoidních bleskovek:

 • Na toaletě jsem potkal švédského kouče Gustafssona, hlásí karlovarský reportér
 • Täglich Opavan: Senzační zjištění! Když se vyhrává, má Lojza dobrou náladu. Když se prohrává, má ji špatnou
 • Henrik Lundqvist: Ve svém životě jsem zabil přibližně nula lidí
 • Motalla Dagbladett: Čeští hokejisté šli z tréninku pešky. S bruslemi na hokejce přes rameno a v pantoflích
 • Zánovní golfová sada za 15 dolarů? V Quebeku snadno, chlubí se Aki Petteri Mikael Berg
 • A závěrem jeden přepis odposlouchávaného rozhovoru
  Ari: „Ádo, ty divochu, myslíš, že položit 40 euro na ty Slovince proti Slovákům je dobrej nápad?“
  Áda: „Ari, ty seš chytrej kluk, to je tutovka. A věř mi, že já tutovku poznám!“
  Ari: „No dobrá, tak to tam teda foukni.“
  Áda: „Je to tam, rychlý prachy kamaráde, zejtra ti to tam připluje, deset šupinatejch. Kurz 17:1, neměj obavy.“
  Roj: “Hoši, říkáte za čtyřicet na Slovince? To vypadá hodně zajímavě. Tak já tam naložim taky plnej knedlík.”


Michal s Ádou se snaží na fotce odhalit jména všech mistrů světa z roku 1976


Celá naše skupina, fotil Mišan


Naše sympatická průvodkyně po Českém domě


Zety u jedné z vitrín


Expozice zaujala i místní hokejové fanoušky

Karel Psohlavec

kouzlu ledního hokeje podlehl už kdysi dávno, a přestože jej nikdy na výkonnostní úrovni nehrál, měl to štěstí nahlédnout alespoň trochu pod pokličku hokejového hrnce. Klubovou příslušností se hlásí k Energii Karlovy Vary, jako novinář se zúčastnil dvou světových šampionátů dospělých a jednoho juniorského mistrovství. Sportovním vzorem je mu Josef Řezníček. Spojuje je vytrvalost – u jednoho ta hokejová, u druhého při studiu právnické fakulty.
Email autora: psohlavec@hokejkv.cz | Zobraz všechny články autora Karel Psohlavec

Kometnářů: 2 »

 1. Návštěvnost není valná? Pořešíme ;-)

 2. přesně tak, tu návštěvnost ještě pořešíme…:-) Jinak moc fajn článek :-)

Napište váš názor