Pro lidi s vášní pro hokej

Vstupenky na NHL v Praze? Chtějí všichni, nemá zatím nikdo

Autor: Michal Berg • 21.04.2008 • Kategorie: NHL

Taky byste se rádi podívali na dva zápasy NHL mezi Rangers a Tampou v Praze (4. a 5. října)? Věřte, že nejste sami. O vstupenky je obrovský zájem, nicméně ani pořadatelé z České sportovní, ani Sazka jako prodejce lístků zatím nezveřejnili konečné datum zahájení prodeje. A to přitom podle prvních zpráv mělo už nastat. Přesto ale existuje možnost, jak se k lístkům dostat už nyní!

Ve zprávě, kterou přinesla média 10. března se počítalo se zahájením prodeje mezi 10. a 20. dubnem. Dnes je jedenadvacátého a stále nic. Copak fanoušci u nás, ti jsou díky zkušenostem už obrněni trpělivostí, ale stovky cizinců z blízké a vzálené Evropy nechápou, co se vlastně se vstupenkami děje.

A že bude o zápasy zájem i za hranicemi je více než jasné. Mailů o informace o vstupenkách jsme dostávali z ciziny tolik, že jsme raději v polovině března spustili vlastní informační web v angličtině na adrese www.nhlprague.com a směřujeme všechny dotazy tam. A zájem je obrovský - na web nejčastěji chodí zájemci o NHL z Německa, Finska a Velké Británie, zaregistrovali jsme ale také desítky přístupů z Rakouska, Bulharska, Ruska, Maďarska, Řecka nebo Běloruska. Všichni hledají “NHL in Prague tickets” a podobné výrazy.

Kromě dotazů o prodeji vstupenek nelze nezaznamenat povzdechy nad cenou vstupenek - pro srovnání, na zápasy ve Stockholmu je nejvyšší cenová úroveň jen o 10 dolarů výše než u nejlevnějších lístků pod střechu O2 arény. Ale osobně bych to pořadatelům ani v nejmenším nevyčítal - poptávka je obrovská a proč nenasadit exkluzivní cenu rovnou? Při nižších cenách by stovky vstupenek zcela jistě skončily v kapsách překupníků a ceny by se nahoru vyšplhaly tak jako tak.

Zatím tedy zájemce o historický zápas jeho pořadatelé neustále napínají. Jedna možnost jak získat vstupenky už nyní by ale přece jen byla. Tampa Bay nabízí pro své fanoušky možnost koupit vstupenku v rámci balíčku, obsahujícím pět nocí v hotelu Mariott v Praze, vyhlídkové trasy po Praze a další laskominy. Pokud po NHL opravdu toužíte, nějakých 32 tisíc Kč vás přece nemůže rozházet :).

Michal Berg

V roce 2001 spoluzakládal eSports.cz, s.r.o. a dodnes má na starosti rozvoj nových projektů a pokud mu to jeho znalosti dovolí, tak i jejich technickou stránku. V sezóně 2006-07 působil jako tiskový mluvčí české hokejové reprezentace a má za sebou jako novinář nebo člen organizačního štábu několik světových turnajů. Pochází z Opavy, žije ve Vsetíně a mezi tyto dvě tak odlišná města a jejich hokejové kluby dělí svou přízeň. Má svůj osobní blog MichalBerg.cz, hraje golf a příležitostně se věnuje filmu. Jeho twitter najdete na twitter.com/MichalBerg.
Email autora: misha@hcslezan.cz | Zobraz všechny články autora Michal Berg

Napište váš názor